O nás

kachlicka

 

Specializujeme se na stavbu akumulačních topidel se sálavým způsobem vytápění. Stavíme krby s akumulačními obestavbami, kachlová kamna, s ležením, hypokaustem a také sporáky.

Zabýváme se stavbou polotěžkých, která jsou určena k rychlému ohřátí, ale také mají velmi dobrou schopnost akumulace.  Ale také těžkých kamen, která vynikají perfektní akumulací a také vysokou účinností.

Dodáme srdce Vašemu bydlení…

 

 

 

Proč sálavý způsob?

Je to nejpřirozenější a nejzdravější přenos tepla, kdy kamna či krb nahřejí plochu obestavby a ta na nás, přeměty, stěny sálá stejným způsobem jako např. slunce.

Proč krby s akumulačními obestavbami?

Nejzásadnějším plusem je teplo, které obestavba bude sálat ještě 6-10 hodin po dohoření posledního dřeva. Navíc je tento systém bezprašný narozdíl od konvekčního způsobu, kdy je teplo proháněno obestabou.

Co je to hypokaust?

Jednoduchá topná stěna, která je vytápěna cirkulací horkého vzduchu mezi topidlem a topnou stěnou. Naprosto bezprašný, jednoduchý princip vytápění, pomocí kterého lze vytápět i prostory, které nejsou v přímém kontaktu s topidlem.

Chcete si poležet u kamen?

Proč ne. Umíme postavit i kamna s ležením

 Jaká kamna potřebuji?

 Težká kamna – Výborná akumulace, vysoká účinnost, doba natápění 2-6 hodin. Přikládání i po 24hodinách! Vhodné pro kontinuální provoz i jako hlavní zdroj topení. Taková kamna tvoří srdce domova.

Polotěžká kamna – Vysoká akumulační schopnost, rychlá doba natápění 2-4hodiny. Vhodné pro občasný i kontinuální provoz.

Krb s akumulační obestavbou – Lehká akumulační schopnost, velmi rychlé natopení. Vhodné pro občasný provoz, posezení u ohně.

 

Chcete se dozvědět více o sálavém způsobu vytápění?        Napište nám!